Greynest: quality not quantity

Wilczarze są naszą pasją, są radością dla oczu i balsamem dla duszy.

Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption

Żywienie szczeniaka

Pomyślne odchowanie szczeniaka wilczarza do wspaniałego i sprawnego dojrzałego psa nie jest łatwym i prostym zadaniem.

Mnóstwo czynników może mieć wpływ na rezultat końcowy: przede wszystkim potencjał genetyczny, jaki niesie szczeniak; żywienie; rodzaj i ilość wysiłku fizycznego i ruchu oraz  duża doza szczęścia…

 

 

Genetyki poprawić się nie da – więc ważne jakich szczeniak ma rodziców i dalszych przodków, czyli ważne by szczeniak pochodził od hodowcy, który hoduje w kierunku prawidłowej budowy, zdrowia i temperamentu. Co daje szanse na posiadanie szczeniaka z doskonałym potencjałem wyrośnięcia na zdrowego, sprawnego wilczarza.

 Rodzaj pożywienia, które dostaje szczeniak ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju kości, stawów, więzadeł i całego aparatu ruchu oraz ogólnego zdrowia.


 

Najważniejszą sprawą jest by szczeniak wilczarza RÓSŁ JAK NAJWOLNIEJ.

W związku z tym, jest mocno podkreślane by NIE KARMIĆ SZCZENIĄT WILCZARZA WYSOKOBIAŁKOWĄ DIETĄ, która znacznie przyspiesza wzrost .

Także nie należy podawać dodatkowo witaminy D i preparatów wapnia szczeniakom karmionym kompletną i zbalansowaną karmą.

Wybór sposobu żywienia jest indywidualną sprawą i zależy od doświadczeń hodowcy i jego sugestii oraz od własnych doświadczeń w karmieniu szczeniąt i dorosłych psów.

 Można prawidłowo odchować wilczarza na karmie gotowej, na BARFie czy też podając gotowane pożywienie.

Najważniejsze by WIEDZIEĆ i WIDZIEĆ czy szczeniak rozwija się dobrze, czy nie prezentuje zaburzeń wzrostowych. W tym celu trzeba znakomicie znać i rozpoznawać wszelkie symptomy zaburzeń wzrostu i rozwoju, bądź też być w ścisłym kontakcie z hodowcą ,który poprowadzi nas przez ten bardzo ważny okres w życiu wilczarza, decydujący  o jego przyszłości  i funkcjonowaniu w dorosłym życiu.